Крвнички старт на Идриза Геј – ПСЖ со играч помалку (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен влегува од проблем во проблем во полуфиналето против Манчестер Сити.
 

Откако прво примија два смешни гола, Идриза Геј направи голема глупост откако крвнички стартуваше врз Гиндоган, старт по кој главниот судија на мечот Феликс Брихт мораше да му даде директен црвен картон.

Се вчитува...