Куман: Не се плашам за својата иднина

Тренерот на Барселона, Роналд Куман пред натпреварот со Гранада кој се игра вечерва, изјави дека не е загрижен за својата иднина, без разлика на критиките кои ги доби по поразот од Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

„Единствено нешто што треба е да размислуваме за натпреварот. Другите работи не се во мои раце. Мирен сум и верувам дека ќе победиме против Гранада. Не се плашам за мојата иднина“, изјави Куман.

 

Се вчитува...