Куман по дебаклот во Лисабон: Тежок пораз кој не ја отсликува реалната состојба на терен

Навивачите на Барселона повторно бараат отказ за Роналд Куман по новиот дебакл во Лигата на шампионите.

Сепак, играчите по поразот од Бенфика од 3-0 дадоа поддршка на Куман истакнувајќи дека неговиот отказ нема да промени ништо.

„Чувствувам голема поддршка од страна на играчите. За клубот не знам, не знам… Сите знаат што е проблемот на Барселона. Нема да повторувам дека ова не е ист тим како минатата сезона. Тоа е така“ – истакна Куман по синоќешниот пораз притоа дополнувајќи:

„Овој пораз е тежок но не го покажува вистинскиот однос на силите на терен. Игравме добро до 2-0 и вистина е дека мора да биде многу подобро во дефанзивата“.

Барселона на двата натпревари против Баерн и Бенфика нема ниту еден шут во рамките на противничкиот гол, и во групата е без бодови со гол-разлика од 0-6.

Се вчитува...