Куманово е шампион на Трета лига (ФОТО)

Куманово е освојувачот на Третата лига откако „сино-белите“ во големото финале славеа на гостувањето против Работнички со 63-66 во неизвесна завршница. Победникот беше одлучен на самиот крај, а херојот на кумановци е Краљевски чија мирна рака го постави конечниот резултат.

Како потсетување, со самиот пласман во големото финале двата тима го осигураа своето место во Втората кошаркарска лига.

Се вчитува...