Куманово ги продолжи договорите со тренерот Ѓорѓиевски и центарот Глигоријевиќ

KK Куманово и официјално потврдува дека е продолжен договорот со центарот Стеван Глигоријевиќ, кој ќе остане во Куманово уште една година.

Глигоријевиќ минатата година пристигна меѓу кумановци од екипата на Работнички, па се очекува 24-годишниот кошаркар во новата сезона да биде еден од темелите на играта на Куманово.

Од клубот информираат дека и следната сезона од клупата ќе бидат предводени од тренерот Игор Ѓорѓиевски, со кого исто така е продолжен договорот.

Се вчитува...