Куманово ги започна подготовките за борбата на три фронта (ФОТО)

Кошаркаркиот клуб Куманово во следната сезона го очекува пеколен распоред и борба на три фронта. Клубот од северот на Македонија покрај домашното првенство ќе се натпреварува и во БИБЛ лигата, но и најмалку во квалификациите за ФИБА Еврокупот.

Избраниците на Игор Ѓорѓиевски го имаа и првиот собир на кој беа присустни поголемиот дел од домашните играчи, а недостасуваа Ненад Зивчевиќ и странските засилувања Каплановиќ, Ѓукановиќ, Џозеф и Холмс кои ќе му се приклучат на тимот во текот на неделата.

Се вчитува...