Куманово подобар од МЗТ во првиот подготвителен натпревар

Кошаркарскиот клуб Куманово во првиот пријателски меч во подготвителниот период го совлада вториот тим на МЗТ Скопје со резултат од 88-70.

Одлична проверка и за двајцата тренери во пресрет на новата сезона каде ги искористија сите кошаркари со кој располагаат за што подобро воигрување пред новите предизвици.

Најдобар кај домашните беше Каплановиќ со постигнати 21 поен, а го следеше Холмс со 14 реализирани коша.

Се вчитува...