Куманово продолжува со засилувањата – Ранко Мамузиќ ќе го носи „сино-белиот“ дрес (ФОТО)

Кошаркарскиот клуб Куманово се наоѓа пред комплетирање на составот кој ќе се бори на три фронта следната сезона, а по ангажманот на Американецот Холмс, ново име во редовите на „сино-белите“ е Ранко Мамузиќ.

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија во Куманово доаѓа од редовите на Еуро Никел каде претходната сезона имаше скромна улога. 23-годишникот кој има и интернационално искуство во Шпанија, претходно во домашното првенство го носеше дресот и на МЗТ Скопје и Кожув.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KK KUMANOVO 2009 (@kkkumanovo)

Се вчитува...