Куп на Македонија – 1/16-финале: Шкендија против Кит Го, Вардар на мегдан со Победа

Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беа одредени двојките за 1/16-финалето од Купот на Македонија.

Академија Пандев и Силекс, финалисти од минатогодишното издание во најмасовното клупско натпреварување директно обезбедуваат место во осминафиналето поради бројот на пријавени тимови за денешното извлекување.

Натпреварите се играат на 15. септември со почеток во 15:00 часот.

КУП НА МАКЕДОНИЈА – 1/16-ФИНАЛЕ

ДЕТОНИТ Јуниор – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П

ПОБЕДА – ВАРДАР

КИТ ГО – ШКЕНДИЈА

БЕСА Добридол – СКОПЈЕ

ЛОКОМОТИВА – ОХРИД Лихнидос

ГОСТИВАР – РЕНОВА

ЉУБОТЕН – ПЕЛИСТЕР

КОРАБИ – БЕЛАСИЦА

ЊУ СТАРС – БОРЕЦ

СЛОГА Виница – РАБОТНИЧКИ

НОВАЦИ 2005 – ТИКВЕШ 1930

САСА Каменица – СТРУГА Трим Љум

ВОСКА Спорт – БРЕГАЛНИЦА

ВЕЛЕШТА – ШКУПИ 1927

Се вчитува...