КУП НА МАКЕДОНИЈА – 1/16: Шкупи гостува кај Беласица, Вардар кај Саса…

Во просториите на Фудбалската федерација на Македонија покрај ждрепката за новата сезона во Втората фудбалска лига денеска беше реализирана ждрепката и за првата фаза од Купот на Македонија.

Истата донесе неколку интересни натпревари уште во 1/16 финалето од разигрувањето па така Шкупи ќе гостува кај Беласица, Вардар го очекува дуел со Саса, Шкендија ќе гостува против Караорман, а Работнички против Коњари.

ДВОЈКИ ЗА 1/16 ФИНАЛЕ

БЕЛАСИЦА – ШКУПИ
ГОСТИВАР – ПЕЛИСТЕР
ТЕТЕКС – А.ПАНДЕВ
СЛОГА (В) – БРЕГАЛНИЦА
САСА – ВАРДАР
КОЖУФ – ТИКВЕШ
ВАРДАР (Н) – СТРУГА ТЛ
КАРБИНЦИ – ПОБЕДА
ЗАЈАЗИ – ВОСКА
ФОРТУНА – БОРЕЦ
ЉУБОТЕН – РЕНОВА
КОЊАРИ – РАБОТНИЧКИ
ЦРНО БУКИ -СКОПЈЕ
КАРАОРМАН – ШКЕНДИЈА

Бранителот на трофејот, Македонија Ѓорче Петров и минатогодишниот финалист Силекс се слободни во првата фаза од разигрувањето.

Се вчитува...