Курзава со смешен автогол, Барса на половина пат до чудо

Барселона  е на половина пат до чудесен камбек во двомечот со ПСЖ откако каталонскиот гигант по првото полувреме води со 2-0 против францускиот првак. Како што и можеше да се очекува, тимот на Луис Енрике е во тотална офанзива, но изненадувачки делува конфузноста во одбраната на „светците“, која за овој реванш е засилена со капитенот Тијаго Силва.

Токму по заспаноста на последната одбранбена линија Суарез неочекувано лесно го совлада Трап на самиот почеток, а вториот гол на Барса беше уште потрагичен за ПСЖ, откако најпрвин дефанзивците заспаа и му дозволија на Иниеста да дојде до топката, пред Курзава со смешен автогол да ја затресе сопствената мрежа.

Luis Suárez Goal HD – Barcelona 1 – 0 PSG 08… by livgol

Layvin Kurzawa Own Goal HD – Barcelona 2-0 PSG… by Daisuke–

Борусија Дортмунд по првото полувреме има водство од 1-0 против Бенфика, со голот на Обамејанг на самиот почеток од мечот, по корнерот што го изведе Дембеле.

Pierre-Emerick Aubameyang Goal HD – Dortmund 1… by kivancyildirim791

Се вчитува...