Кузма со тројка во последната секунда за победа на Лејкерс… (ВИДЕО)

Во натпреварот на вечерта во НБА лигата, кошаркарите на ЛА Лејкерс синоќа победија на натпреварот против Денвер со 124-121.

Лејкерси од претходно го осигураа првото место во Западната конференција, но продолжуваат со добри игри сега стигнувајќи до триумф против Денвер. Триумфот го донесе Кузма со прецизен шут за три поени во последната секунда…

 

Кај ЛА Лејкерс се истакна Леброн Џејмс со 29 поени и 12 асистенции, додека Ентони Дејвис дополни со 27 поени, шест скока и пет асистенции. Кузма мечот го заврши со 25 поени.

Кај Денвер најефикасен беше Пи-џеј Дозие со 18 поени, а Јокиќ постигна 12 поени.

Се вчитува...