Кузмановски и Хановер ја компликуваат работата – Пораз од Минден се уште не е обезбеден опстанок

Филип Кузмановски и неговиот Хановер загубија во трилер натпревар од Минден со 28-27 во заостанат натпревар од 24. коло во германската Бундеслига. Иако во поголемиот дел од мечот Хановер го контролираше резултат во последните три минути со серија од 3-0 Минден успеа да стигне до вредни бодови во борбата за опстанок.

Македонскиот интернационалец натпреварот го заврши со еден гол од два упатени удари.

 

 

Се вчитува...