Кузмановски се враќа во тимот на Хановер по коронавирусот

Македонскиот ракометен репрезентативец, Филип Кузмановски се најде во тимот на неговиот Хановер за мечот против Линген во Бундеслигата. Кузмановски беше надвор од терените по завршувањето на Светското првенство во Египет, поради позитивен резултат на коронавирус.

На денешниот меч репрезентативниот бек ќе го запише првиот настап во својот тим во новата година.

 

Filip Kuzmanovski kehrt in den Kader zurück

#RECKENrocken #GemeinsamHeimstark

Posted by TSV Hannover-Burgdorf on Sunday, February 21, 2021

Се вчитува...