Кузмановски со победа се врати во тимот на Хановер, одличната партија на Томовски недоволна за победа на Лудвигсхафен

Филип Кузмановски победнички се врати во тимот на Хановер по паузата која ја имаше поради позитивниот тест на коронавирус, кој го доби веднаш по враќањето од Светското првенство во Египет. Кузмановски во својот прв натпревар за бундеслигашот годинава постигна два гола од исто толку шута во победата над Линген од 31-22.

Вториот македонски претствник денеска, Мартин Томовски одигра одличен натпревар во поразот на неговиот Лудвигсхафен од 25-26 од Есен.

 

 

Се вчитува...