Квадрадо назад на тренинг со првиот тим на Јуве

Фудбалерот на Јувентус Хуан Квадрадо, потполно се опорави од повредата на бутниот мускул и се приклучи на тренинзите на првиот тим. Колумбиецот во јануари ја санираше повредата и му беа потребни околу три месеци да се опорави.

Денес учествуваше во поголемиот дел од тренингот на „старата дама“, а од стручниот штаб велат дека Квадрадо ќе се врати на терените порано од очекуваното.

Назад во тимот се вратија и Марио Манџукиќ и Пауло Дибала од репрезентативни обврски, и двајцата ќе конкурираат за настап против Милан, дербито од Серија А закажано за претстојниот  викенд.

Се вчитува...