КВАЛИФИКАЦИИ ЛШ: Монако и ПСВ Ајндховен рутински до следната фаза

Францускиот прволигаш Монако триумфираше и на реваншот против Спарта Прага во квалификациите од Лигата на шампионите овојпат со 3-1 и со вкупни 5-1 се пласираше во следната фаза од елитното натпреварување.

Желсон Мартинс, Голови и Диоп беа стрелци за головите на „кнезевите“, додека единствениот гол за чешкиот тим го постигна Карлсон.

Во следната фаза рутински се пласираше и ПСВ Ајндховен славеше и на вториот меч со Митјиланд 0-1 и со вкупни 4-0 се пласираше понатаму.

Се вчитува...