Лалиќ: Немаме образ да кажеме било што, најдобро е да молчиме…!

По новиот пораз на МЗТ Скопје во АБА лигата, денеска пред своите навивачи и од Игокеа, центарот на „металците“, Јуре Лалиќ очекувано разочаран на прес-конференцијата по мечот.

Лалиќ не зборуваше многу, притоа самокритично потенцирајќи…

„Немаме образ да зборуваме. Не знам што да кажам. Подобро за нас е што помалку да зборуваме, да се затвориме во сала и да работиме колку што можеме повеќе“ – рече Лалиќ.

Се вчитува...