Лацио испушти победа во последните секунди и се оддалечи од ЛШ (ВИДЕО)

Лацио со водеше до последните секунди против Монца на гостински терен, на крајот домашниот тим успеа да израмни и да одигра 2-2, со тоа да се оддалечи од местото број пет кое носи во Лигата на шампионите.

Чиро Имобиле во 11. минута од средбата донесе предност за гостите од Рим. Ѓуриќ во 75. минута донесе радост за домашниот тим и го израмни резултатот.

Весино во 83. минута донесе нова предност за Лацио. Меѓутоа Ѓуриќ во 92. минута носи бод за Монца од овој натпревар.

Се вчитува...