Лаутаро и Интер пред договор до 2028 година

Интер наскоро ќе го објави продолжувањето на договоротсо својот прв напаѓач Лаутаро Мартинез, објавува „Газета“. Моменталниот договор на Аргентинецот со „нероазурите“ е до 2026 година.

Според информациите, преговорите меѓу двете страни одат во позитивна насока, а во првите денови од 2024 година треба да биде објавен и новиот договор, кој ќе биде до 2028 година. Се очекува да биде зголемена и платата на 26-годишниот Аргентинец.

Тој ќе добива по 7 милиони евра по сезона, и ќе биде најплатениот играч на „нероазурите“. Неговиот агент Алехандро Камано, кажа дека Лаутаро сака доживотно да биде дел од Интер.

Се вчитува...