Лазарески не ја заврши слаломската трка на Европскиот младински зимски олимписки фестивал

Македонскиот алпски скијач, Мирко Лазаревски не ја заврши слаломската трка на Европскиот младински зимски олимписки фестивал кој се одржува во финскиот Вуокати.

Лазаревски ќе има уште една шанса на овие игри, во велеслаломската трка која на програмата е утре.

Покрај Лазаревски наши преставници во Вуокати ќе бидат и Михаела Даноска во бијатлон и Јана Куковска во уметничко лизгање.

 

 

Се вчитува...