Лазаров е класа – Македонецот е дел од Топ 5 листата во Франција (видео)

Кире Лазаров повторно е дел од авторите на најубавите голови во францускиот шампионат, откако Македонецот се најде на најновата топ-лита од петте најатрактивни погодоци во една од најсилните лиги во Европа.

Погодокот на нашиот „бомбардер“ на дуелот со Лимож се најде на четвртото место на листата, откако Лазаров уште еднаш демонстрираше дека и на 41-годишна возраст е дел од самата елита на ракометниот спорт.

Се вчитува...