Лазаров и Нант без проблеми на гостувањето кај Трембле

Кирил Лазаров и неговиот Нант стигнаа до лесен триумф на гостувањето кај Трембле од 22-35 во заостанатиот натпревар од 16. коло во францускиот шампионат.

Гостите уште во првиот дел ги решија сите дилеми околу победникот заминувајќи на пауза со плус седум (12-19). До крајот само го исконтролираа резултатот за конечни 22-35.

Лазаров натпреварот го заврши со два гола.

 

 

Се вчитува...