Лазаров и Нант го освоија турнирот во Сан Себастијан

Македонскиот репрезентатвец и селектор на националниот тим, Кирил Лазаров и неговиот Нант го освоија првиот пехар пред стартот на новата ракометна сезона.

Нант стигна до трофејот на традиционалниот ракометен турнир во Сан Себастијан, на кој во финалето славеше против Бидасоа со 37-24.

Претходно, во полуфиналната пресметка Французите беа подобри и од Ла Риоха со 33-28.

Се вчитува...