Лазаров со пет гола во новата победа на Нант

Најдобриот македонски ракометар и селектор Кире Лазаров одигра извонреден натпревар за победа на Нант од 36-31 против Истр во 9.коло од францускиот шампионат.

Нантдојде до шестата победата сезонава на мечот на кој Лазаров запиша ет погодоци од исто толку обиди. Најефикасен на мечот беше Валеро Ривера со седум гола.

Нант во моментов е на втората позиција на табелата во француското првенство со 13 бода, зад ПСЖ кој е со максимални девет победи од исто толку натпревари.

Се вчитува...