Леброн доби жестоки критики за „стајлингот“: Зошто таа торба брате!? (ФОТО)

Леброн Џејмс доби жестоки критики за начинот на кој се облекува од поранешниот бејзбол играч, Ебри Хаф.

Двократниот МЛБ шампион постави фотографии на Леброн Џејмс упатувајќи му пријателски совет.

 

„Млад човеку, вака еден маж не треба да се облекува. Носење женски торби не е кул. Претпоставувам дека носење ваква облека го олеснува клекнувањето“ – напиша Хаф, кој и самиот порано беше препознатлив по интересното облекувањето, а во еден момент одлучи за време на натпревар да носи и женска долна облека.

 

Се вчитува...