Лестер обезбеди финале со Челси во ФА Купот

Лестер ќе игра во финалето од ФА Купот против Челси на 15. мај, откако во полуфиналната пресметка славеше минимално, но доволно, со 1-0 против Саутемптон.

Победничкиот погодок на Лестер беше дело на Ихеаначо во 55. минута од средбата.

 

Се вчитува...