„Летечкиот Финец“ го провози Ѓоковиќ во автомобилот вреден милион долари… (видео)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се сретна во Монте Карло со легендарниот Мика Хакинен не пропуштајќи притоа и едно возење во автомобилот вреден повеќе од еден милион долари.

Ѓоковиќ со соседот од кнежевството, кој двапати го освои шампионатот во Формила 1, се провоза еден круг по Монте Карло во Мекларен П1.

Српскиот тенисер искористи можност да го види моделот кој со основната опрема чини 1.150.000 долари…

Се вчитува...