Летонија со дури осум дебитанти против Македонија

Последнопласираната селекција во нашата квалификациска група за пласман на ЕП, репрезентацијата на Летонија, со комплетно изменет состав ќе ја очекува пресметката против Македонија на 9. септември во Рига.

Селекторот на Летонците, Славиша Стојановиќ се одлучи да креира нов состав во желбата за позитивни резултат, па на списокот е со осум нови имиња.

СПИСОКОТ НА ЛЕТОНИЈА ЗА ПРЕСМЕТКАТА СО МАКЕДОНИЈА:

ГОЛМАНИ: Андрис Ванин (Цирих), Павел Стеинбор (Гдиња), Роберт Озол (Рига), Владислав Лазарев (Валмеира)

ОДБРАНА: Арманд Петерсоне, Антони Черноморди (Рига), Роберт Саваили, Витали Јагодински, Владислав Сорокин (РФС), Каспарс Дубра (Олександрија), Марк Ош (Ксамакс), Витали Максименко (Олимпија Љубљана)

СРЕДЕН РЕД: Ритварс Ругинс, Олег Лаизанс, Владимир Камез (Рига), Борис Богдашкин, Ерик Пункул (Валмеира), Кирстерс Тоберс, Мартинс Кигурс (Лиепаја), Даниел Онтузанс (Баерн Минхен), Андреј Зигник (РФС)

НАПАД: Денис Ракел (Рига), Владислав Гутковски (Термалика), Роберт Улдриц (Сион), Валери Шабал (Легница)

Се вчитува...