„Лежерно“ во Ѓорче Петров… Македонија и Беласица без голови бодови си поделија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Борбен, цврст, натпревар во Ѓорче Петров меѓу Македонија ЃП и струмичка Беласица но и двете екипи, на крајот, без голови си ги поделија бодовите.

Втор бод за Беласица во новата сезона, а трет за „лавовите“… И двете екипи се уште се победа во новата сезона!

 

Се вчитува...