ЛИГА 1: Победи на Лил и Монако (ВИДЕО)

Актуелниот француски шампион Лил стигна до триумф на домашен терен над Ремс од 2-1. Џонатан Дејвид и Бенџамин Андре беа стрелци на головите за домаќинот, додека почесниот гол за гостите го постигна Флипс.

До втор триумф сезонава стигна и Монако кој со 3-1  славеше над Сент Етијен. Воланд и на два пати Бен Једер стрелаа за „кнезевите“, додека голот за Сент Етијен беше дело на Буанга.

РЕЗУЛТАТИ ЛИГА 1 7. КОЛО: 

Лил – Ремс  2-1

Монако – Сент Етијен 3-1

Монпелје – Бордо 3-3

Нант – Брест 3-1

Рен – Клермон  6-0

 

 

Се вчитува...