ЛИГА ЕВРОПА: Елмас го доби дуелот со Велковски, Наполи победи во чест на Марадона (ВИДЕО)

Во емотивна вечер во Неапол, под силен набој по смртта на иконата на клубот Диего Армандо Марадона, Наполи славеше против Ријека со 2-0 во 4. коло од Лигата на Европа.

Во мечот на двајцата македонски репрезентативци на крај поуспешен Елиф Елмас од Дарко Велковски. Наполи дојде до победата со автоголот на Анастасио во 40. минута и со голот на Лозано во 75. минута.

 

Елмас одигра 69. минута како стартер на наполитанците, а Велковски го одигра целиот натпревар во дресот на Ријека.

ЛИГА ЕВРОПА – 4. КОЛО 

ГРУПА А

ЦСКА Софија – Јанг Бојс 0-1

Клуж – Рома 0-2

ГРУПА Б

Молде – Арсенал 0-3

Дандалк – Рапид Виена 1-3

ГРУПА Ц

Баер Леверкузен – Хапоел Бер Шева 4-1

Ница – Славија Прага 1-3

ГРУПА Д

Глазгов Ренџерс – Бенфика 2-2

Стандард – Лех 2-1

ГРУПА Е

ПСВ – ПАОК 3-2

Гранада – Омонија 2-1

ГРУПА Ф

Наполи – Ријека 2-0

АЗ Алкмар – Реал Сосиедад 0-0

ГРУПА Ј

ЛАСК – Антверпен 0-2

Тотенхем – Лудогорец 4-0

Се вчитува...