ЛИГА ЕВРОПА: Елмас ќе игра против Лестер, Адеми и Ристовски против Вест Хем

Денешната ждрепка на групната фаза во Лига Европа најави фантастични натпревари во второто најсилно натпреварување во Европа, а интересни противници им се паднаа и на нашите интернационалци Елиф Емлас, Стефан Ристовски и Аријан Адеми.

Наполи се најде во групата „Ц“ каде за противници ќе ги има Лестер, Спартак Москва и Легија Варшава, додека загрепски Динамо ќе се сретне со Генк, Вест Хем и Рапид Виена.

Интересна група има и српската Црвена Звезда која во групата „Ф“ ќе се сретне со Брага, Лудогорец и Митиланд.

ГРУПА А
Олимпик Лион
Ренџерс
Спарта Прага
Бронди

ГРУПА Б
Монако
ПСВ
Реал Сосиедад
Штурм

ГРУПА Ц
Наполи
Лестер
Спарта Москва
Легија Варшава

ГРУПА Д
Олимпијакос
Ајтрахт Франкфурт
Фенербахче
Антверп

ГРУПА Е
Лацио
Локомотива Москва
Олимпик Марсеј
Галатасарај

ГРУПА Ф
Брага
Црвена Звезда
Лудогорец
Митиланд

ГРУПА Г
Баер Леверкузен
Селтик
Реал Бетис
Ференцварош

ГРУПА Х
Динамо Загреб
Генк
Вест Хем
Рапид Виена

Се вчитува...