Лил ја доби битката со Марсеј (ВИДЕО)

Лил стигна до третата победа во низа во француското првенство откако во деветото коло славеше над Марсеј со 2-0. Дејвид ги доведе домаќините во водство во 28. минута од мечот, а овој резултат остана на семафорот и на полуврмето.

Во второто полувреме Марсеј бараше изедначување, но остана со играч помалку откако во 77. минута Ундер го доби и вториот жолт картон, а за конечниот резултат повторно стрелаше Дејвид во 95. минута.

 

Се вчитува...