Лина Ѓорческа не успеа да се пласира на главниот турнир во Хамбург

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да се пласира на главниот турнир од ИТФ фјучерсот вреден 25.000 долари во Хамбург, Германија.

Ѓорческа во последниот квалификациски натпревар загуби од домашната тенисерка Ела Шејдел со 4-6, 6-7, по еден час и 35 минути игра.

Се вчитува...