Ливерпул нема што да бара: Роки пехарот од ЛШ не го дава! (ФОТО)

Во светот на фудбалот на Стариот континент остана уште решението околу новиот европски клупски шампион, кое на 26. мај во Киев ќе ни го дадат Реал Мадрид и Ливерпул.

Во пресметката на двата најдобри европски клубови за оваа сезона во ЛШ, секако „кралевите“ се тие кои ја носат фаворитската улога. Сериозно мотивирани и за одбрана на минатогодишниот трофеј. Најдобриот поединец на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо постојано потенцира деновиве дека амбициите на тимот се повеќе од јасни – одбрана на трофејот кој никако не планираат да им го препуштат на „црвените“ од Ливерпул!

Се вчитува...