Лоран Кошиелни се договорил со Рен

Капитенот на Арсенал, Лоран Кошиелни начелно се договорил со раководството на францускиот прволигаш Рен. Тој има уште една година од договорот со „топчиите“, но инсистира на трансфер и одби да замине со тимот на Арсенал на претсезонската турнеја. Неговиот агент во наредните денови ќе се обиде да издејствува спогодбено раскинување на договорот со „топчиите“ по што треба и официјално да потпише за Рен.

Кошиелни се враќа на фудбалот по тешката повреда на Ахиловата тетива. Тој игра за Арсенал од 2010 година, има 255 настапи и 22 постигнати гола. Во Франција беше дел од Генгамп, Турс и Лориен.

Се вчитува...