Лоша ноќ за ПСЖ: Ремито со Бриж не е главен проблем, туку загрижувачката повреда на Мбапе

ПСЖ лошо ја почна сезоната во Лигата на шампионите со реми на гостувањето против Бриж. Но, за Французите освен ремито има и дополнителен проблем од синоќешната ноќ – повредата на Килијан Мбапе.

Репрезентативецот на Франција ја напушти играта во 51. минута, а во игра влезе Мауро Икарди.

Иако на почетокот се чинеше дека Мбапе е полесно повреден, се чини дека го чека малку подолга пауза.

„Не е добро. Мбапе го повреди зглобот, а имаше и порано проблеми со слична повреда. Во четврток се закажани дополнителни прегледи, па ќе знаеме повеќе информации“ – истакна тренерот на ПСЖ, Маурицио Покетино.

ПСЖ лошо ја почна сезоната. Најпрво загубија во Суперкупот на Франција од Лил, а сега следеше киксот и во Лигата на шампионите. Во првенството тргнаа малку подобро, но не е таа слика која се очекува од екипата која во своите редови ги има Меси, Мбапе, Нејмар, Вајналдум, Икарди, Херера, Рамос, Кимпембе…

Се вчитува...