ЛШ полувреме: Бернардо Силва носи предност за Сити, сомнителен црвен картон за Аталанта против Реал (ВИДЕО)

Манчестер Сити има предност од 0-1 по првото полувреме против Борусија Менхенгладбах во натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. Стрелец на голот за „граѓаните“ беше  Бернардо Силва во 27. минута.

Во вториот натпревар од вечерашната програма на полувреме Аталанта и Реал Мадрид е 0-0. Домаќините од 17. минута играат со играч помалку откако Фројлер доби директен црвен по стартот над Менди.

 

 

 

Се вчитува...