ЛШ полувреме: Лудо прво полувреме во Париз, без голови меѓу Ливерпул и ПСЖ

Лудо прво полувреме ни приредија Пари Сен Жермен и Барселона во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите. Домаќините поведоа со голот на Мбапе од пенал, по што веднаш следуваше одговор од Меси со неверојатен гол. До крајот на првиот дел Аргентинецот не успеа да реализира пенал, откако Кејлор Навас одлично интервенираше.

Во вториот натпревар од денешната понуда на „Ференц Пушкаш“ во Будимпешта без голови е мечот меѓу Ливерпул и Лајпциг. За потсетување Англичаните имаат предност од два гола по првиот натпревар.

 

Се вчитува...