ЛШ жени: Тешка група за Сара Ристовска и ЦСКА Москва

Сара Ристовска и нејзината ЦСКА Москва немаа среќа на денешната ждребка за новата сезона во Лигата на шампионите. Рускиот шампион ќе биде дел од групата Б заедно со актуелниот шампион, Вајперс Кристиансанд, унгарскиот Гер, Мец, Крим, Одензе, Савехоф и Кастамону

Во А групата ќе играат Брест Бретањ, Ференцварош, Будучност, ЧСМ Букурешт, Борусија Дортмунд, Ростов Дон, Ејсбјерг,  и Подравка Вегета.

Се вчитува...