Луд почеток на финалето во Лига Европа – Севилја преку Де Јонг брзо се враќа во игра (ВИДЕО)

Неверојатен почеток ни носи почетокот на финалето на Лигата на Европа. Откако Интер преку Ромелу Лукаку од пенал стигна до брзо водство од 1-0 во петтата минута, веднаш следеше одговор од Севилја која со голот на Лук де Јонг во 12. минута брзо стигна до израмнување 1-1.

 

Се вчитува...