Лудило во Рим: Голманот Проведел донесе бод за Лацио (ВИДЕО)

Фудбалерите на Лацио и Атлетико Мадрид одиграа без победник 1-1 во премиерниот настап сезонава во Лигата на шампионите.

Сепак, фудбалер на натпреварот е голманот на домашните Иван Проведел. Откако гостите имаа водство од 0-1 со голот на Барис во 29. минута, Проведел со гол буквално во последните секунди успеа да донесе голем бод за својот тим.

Се вчитува...