ЛУДИЛОООО ВО СКОПЈЕ: Енис Барди ја шокира големата Англија (ВИДЕО)

Македонија поведува со 1-0 на мечот против Англија во последното коло од квалификациите за пласман на ЕВРО 2024 година.

Во еден дуел во шеснаесетникот дебитантот во Англија Луис го удри во лицето Миовски, по што главниот судија Глова по проверка на ВАР досуди пенал. Енис Барди иако во прв момент беше спречен од Пикфорд, одбиената топка заврши до него, а тој успешно реализираше за 1-0.

 

North Macedonia [1] – 0 England – Enis Bardhi 41′
byu/MarcoRuss insoccer

Се вчитува...