Лугано го кочи трансферот на Алиоски во Лидс

Швајцарскиот клуб Лугано се уште не дава дозвола за македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски да направи трансфер во редовите на англискиот тим Лидс јунајтед. Според медиумите на Островот, Лидс јунајтед се уште нема најдено заеднички јазик околу висината на отштетата што ќе ја добие Лугано за трансферот на крилниот фудбалер.

lids za alioski

Изминатите денови англиските медиуми го најавија како сигурно доаѓањето на Езгјан Алиоски во Лидс јунајтед. Но, никако да се случи финалниот чекор, тој да пристигне на медицински прегледи и да потпише договор со новиот клуб. Најновите информации велат дека преговорите се интензивирани, но се уште нема конечен договор. Се очекува сепак тоа да се случи многу брзо и Алиоски да стави потпис за англискиот тим.

Покрај Лидс јунајтед, за Езгјан Алиоски има интерес и од Базел, Аталанта, Херта и Штутгарт.

Се вчитува...