Лука Дончиќ тргна на влез, во Орландо уште ја бараат топката (видео)

Лука Дончиќ имаше свое шоу на гостувањето во Орландо, а најубавиот потег асот на Далас го имаше во последната четвртина од натпреварот со „магичните“.

Словенецот тргна на влез под противничкиот кош, а кога ја навлече врз себе одбраната на Орландо маестрално со додавање зад грбот го проигра слободниот соиграч под самиот кош…

Се вчитува...