Лука Модриќ се сели во Манчестер?

Лука Модриќ во иднина би можел да го облече дресот на Манчестер Сити, пренесува шпанскиот медиум „Ел Национал“. Договорот на хрватскиот репрезентативец со Реал Мадрид истекува на крајот на сезоната, а „ѓраѓаните“ ќе се обидат да го примамат во своите редови со интересен договор.

Планот на Сити е да го задржи играчот за врска во своите редови една или две сезони, а потоа Модриќ залезот на својата кариера да го дочека во партнерскиот клуб Њујорк Сити во американското првенство од каде постоеше интерес за 36-годишникот и во минатото.

Сепак многу од тоа ќе зависи и од Реал Мадрид со оглед на тоа што „кралскиот клуб“ сеуште не е подготвен да го испушти Хрватот од своите редови. Мадридскиот клуб е задоволен од Модриќ и очекувањата се дека ќе му понуди продолжување на соработката.

Се вчитува...