Лукаку си оди – доаѓа Нестор-гол: Евертон со нов обид за да го купи Несторовски

Англискиот премиерлигаш Евертон испрати нова понуда до Палермо за ангажман на македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, објави „Тутомеркатовеб“. Менаџерот на „карамелите“, Роналд Куман, сака Нестор-гол да биде наследникот на Ромелу Лукаку во нападот на Евертон, со оглед дека Белгиецот најави заминување од клубот ова лето.

<p style=

Се вчитува...