Маестралниот погодок на Тадиќ вреди историја за Ајакс (ВИДЕО)

Српскиот интернационалец Душан Тадиќ беше неизвесен за гостувањето на Ајакс против Митјиланд, но на крајот напаѓачот на Холанѓаните со еден гол и една асистенција му донесе историја на составот од Амстердам.

Двата постигнати гола значеa и влез на Ајакс во „Клубот 700“ во кој се наоѓаат великани како Реал Мадрид, Барселона, Баерн, Јувернтус и Ливерпил, со над 700 постигнати гола во европските натпреварувања.

Се вчитува...