Магичниот потег со петица на Чиро Имобиле (ВИДЕО)

Лацио беше на прагот на пораз на денешното гостување против Калјари, а тогаш Чиро Имобиле направи магичен потег. На центаршутот од левата страна, тој ја удри топката со петица и постигна фантастичен погодок. „Лацијалите“ стигнаа до реми (2-2) и еден бод, а Имобиле сигурно ќе конкурира за гол на годината во Серија А.

Се вчитува...